ТОП провідних професійних навичок цього десятиліття

Хочете бути затребуваним фахівцем і за десять років? Готуйтеся заздалегідь. Студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу розкажуть, які професійні навички розвивати, щоб підкорити ринок праці.

+професійні навички

1. EQ

EQ або емоційний інтелект — це наша здатність розуміти і висловлювати власні емоції, а також розуміти чужі. Розвиток емоційного інтелекту — це те, на чому кожен повинен зосередитися.

2. Креативність

На відміну від роботів зі штучним інтелектом, люди мають унікальну здатність — уявляти і винаходити нові речі. Креативність є важливою складовою будь-якого прогресу. Свіжі думки, які ви можете запропонувати компанії, — спосіб отримати перевагу перед конкурентами.

3. Гнучкість і адаптивність

Те, що ми дізналися сьогодні, застаріє вже за два або три роки. У майбутньому кожен повинен буде розвивати свої навички гнучкості та адаптивності, а найкращий співробітник готовий оновлювати свої знання щокілька років: освоювати нові способи ведення справ, нові технології та підходи.

4. Data literacy або інформаційна грамотність

Працівникові майбутнього обов’язково знадобляться навички обробки даних або Data literacy. Дані — це паливо четвертої промислової революції, яку ми переживаємо сьогодні. Проте навіть найповніша інформація не допоможе компанії, якщо її співробітники не мають навичок обробки даних.

5. Технологічна обізнаність

Вчені впевнені, що в найближчому майбутньому технології отримають ще більший вплив на всі сфери життя. До цих технологій можна віднести штучний інтелект, глобальні бази даних, робототехніку розширеної реальності, Internet of Things, 3D-друк і блокчейн. Тому кожен, хто хоче залишатися «на хвилі», має розуміти ці глобальні зміни.