Тур вихідного дня: подорож закарпатськими замками

Куди податися на вихідні? Студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу пропонують поїхати в міні-тур замками Закарпаття – одним з наймальовничіших маршрутів.

У невеликій Закарпатській області розміщено більше десятка замків різного стану. Найкраще збереглися «королівські» Ужгородський і Мукачівський, але й інші оглянути цікаво. 80-кілометровий маршрут по малому замковому півколу включає п'ять найвідоміших замків Закарпаття: Сент-Міклош у Чинадієво – Паланок у Мукачево – Замок тамплієрів в Середньому – Ужгородський замок – Невицький замок.

+подорож закарпатськими замками

Сент-Міклош

Романтичний Сент-Міклош, що на відстані всього 10 кілометрів від Мукачева, зберігає середньовічну історію кохання княгині Ілони Зріні та ватажка повстанців Імре Текелі, що зіграли тут весілля. Не менш цікава історія нового часу – про те, як наполегливий художник Йосип Бартош став першим орендарем замку в Україні і вдихнув у нього нове життя. Сьогодні тут проводять фотосесії, виставки, концерти та головну подію – міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош».

Адреса: Чинадієво, вул. Волошина, 53б.

Замок Паланок

Історія замку Паланок, до будівництва якого вже в XI ст. доклав руку угорський король Ласло І, – це, перш за все, історія стійкості його захисників на чолі з княгинею Зріні, що два роки трималися в облозі австрійських військ. Паланок – одна з найбільш неприступних фортець середньовічної Європи, головна в'язниця Австро-Угорщини і свідок надзвичайно романтичної історії кохання.

Адреса: Мукачево, вул. Графа фон Шенборна, 42.

Середнянський замок

Середнянський замок XII століття – єдиний замок войовничих ченців-тамплієрів на території сучасної України. Містичні залишки трирівневої квадратної вежі-донжон, яку ченці використовували як митний пункт, і сьогодні вражають величчю.

Адреса: Середнє, вул. Замкова.