Усе про продуктивність

Усе про продуктивність

Усе традиційна рубрика #поради #продуктивність від бізнес-студентів. У сучасності багато хто з нас знаходиться в гонитві за продуктивністю, експериментуючи з різними інструментами та техніками. Проте є поширені міфи, від яких шкоди може бути більше, ніж користі.

+абітурієнти

Міф номер 1: Чим більше працюєш, тим більше встигаєш. Скільки разів ви затримувалися на роботі, розраховуючи зробити щось понаднормово? Мабуть, не раз і не два. Начебто все логічно: чим більше часу ми приділяємо завданню, тим краще воно буде виконане. Але це не зовсім так. Якщо ви працюєте понаднормово, великі шанси, що до кінця дня ви до такої міри вимотаєтесь, що ваша ефективність знизиться до нуля.

Міф номер 2: Робота і концентрація — наше все. Завжди робіть хоча б короткі перерви в роботі. Чули коли-небудь про концепцію тайм-менеджменту Pomodoro? Пошукайте інформацію в мережі. Якщо відчуваєте себе пригнічено і мляво, протягом дня робіть багато коротких перерв і декілька тривалих.

Міф номер 3: Багатозадачність = ефективність. В теорії все знову досить просто: якщо паралельно вирішувати декілька завдань, можна більше встигнути. На практиці ж, наслідки можуть бути катастрофічними. Вам доводиться ділити свою увагу і думки між двома завданнями, в результаті жодне з них ви не зробите так добре, як могли б.

Міф номер 4: Щоб все встигати, потрібно рано вставати. Це не зовсім так. Згідно з дослідженнями, щоб бути максимально ефективним, потрібно працювати в ті години, які найкраще підходять саме вам. Що дійсно заважає вашій продуктивності, так це спроба змусити себе працювати в невідповідний для вашого організму час.