Відкрийте свій розум

Кожен з нас з'являється у цьому світі дитиною, обдарованою необмеженими здібностями. Проте деякі з цих здібностей у багатьох із нас залишилися нерозкритим. А як щодо майбутнього і ваших надій на завтра?

+студент

Студенти факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу задають собі подібне питання дуже часто. У сучасному світі просто не можна стояти на місці, та навіть потрібно бігти аби бути просто у темпі із сучасними нововеденнями та технологіями.

"Я хочу сказати про те, що я думаю і відчуваю сьогодні, але з тією обмовкою, що завтра, може трапитися, я спростую все, що сказав" Ральф Уолдо Эмерсон.

Відкрийте свій розум перед будь-якими можливостями.

Чиніть опір, коли на вас намагаються повісити ярлик, і не дозволяйте песимізму опанувати вашу свідомість. Це один з основних принципів, завдяки якому ви зможете знайти душевний спокій і внести свій вклад в зміцнення світу і благополуччя на землі. Знайдіть можливість постежити за крихітним паростком, що пробивається до світла. Випробуйте захоплення перед цим видовищем. Великий поет Руми сказав: "Продай розумність і купи шаленство". Паросток, що пробивається з-під землі, втілює собою початок життя. Ніхто у світі не знає, як це можливо. Звідки бере початок цей творчий порив? І що таке спостерігач, процес спостереження, свідомість і сприйняття? Звідки вони виникли? Ці питання про чудеса, що оточують нас, нескінченні.

Як можна бути песимістом у світі, про який ми так мало знаємо? Серце дитини починає битися в материнській утробі вже через декілька тижнів після зачаття. Цю вражаючу таємницю не здатна розгадати жодна людина на нашій планеті. Наші знання, в порівнянні з тим, що нами не пізнано, навряд чи перевищують знання ембріона. Про це варто пам'ятати, коли стикаєшся з тим, хто переконаний, що існує тільки один спосіб рішення проблем.

Не робіться песимістом.

Як сказав Михайло Поплавський: «Оптимісти рухають світ! Песимісти лише спостерігать за цим» і ми погоджуємося із ними на усі сто. Щосили боріться з песимізмом, тому що в порівнянні з тим, що нам належить ще пізнати, наші знання такі нікчемні! Уявіть собі, що думав песиміст, що жив яких-небудь двісті років тому, про світ, в якому ми живемо тепер. У нас є електрика, літаки, автомобілі, телебачення, стільникові телефони. Песиміст не міг би і представити подібного. І усе це з'явилося завдяки осяянням відкритого розуму, який визначає розквіт творчості і зростання прогресу. Відкритий розум дає простір дослідженням, творчості і зростанню. Закритий розум перешкоджає будь-якій творчості. Пам'ятайте, прогрес був би неможливий, якби нічого не мінялося. Здатність здійснювати справжні чудеса з'являється тоді, коли ваш розум відкритий і готовий використати свої безмежні можливості.

Не дозволяйте собі чекати нікчемних результатів від своєї діяльності.

Як говорив Мікеланжело, справа не в тому, що ставиш перед собою занадто високі цілі і тому не можеш досягти їх, — річ у тому, що вони недостатньо високі і тільки тому недосяжні. Уявіть, що усередині вашої істоти — яскраве полум'я, яке горить, незважаючи на будь-які обставини, що оточують вас. Це внутрішнє полум'я символізує вашу здатність творити дива.

У кожному окремому випадку, коли людина зціляється від невиліковної хвороби або долає непереборні перешкоди, у його внутрішньому світі відбувається повний переворот: він практично повністю міняє своє відношення до реальності. Розум, відкритий всьому, означає стан спокою, дар любові, уміння прощати і бути щедрим, поважати життя і, що не менш важливо, здатність здійснити в житті все, чого ви бажаєте серцем.

Зрозумійте, що ваші думки відбиваються на усьому вашому житті. Якщо ваш розум повний сумнівів і закритий, то ці сумніви неминуче позначаться на ваших діях, вони впливатимуть на все, що вас оточує. Але як тільки ви наважитеся відкрити свій розум, вашими діями почне управляти внутрішня енергія, і тоді ви зможете і творити дива, і бути їх свідком. Ви випробуєте те, про що говорив Уолт Уитмен, коли написав: "Кожен кубічний дюйм простору — диво".

Всьому означає всьому.

Без виключень. Якщо вам викладають ідеї, що йдуть врозріз із звичними вам представленнями, не поспішайте заявляти, що це безглуздо і неможливо. Краще вислухайте їх і скажіть, що ніколи не чули про це і що над цим варто подумати. Постарайтеся вислухати без упереджень і зрозуміти найнавіженіші ідеї, проєкти і представлення інших людей.

Звільніться від прихильності до того, в що вас привчили вірити. Відкрийте свій розум будь-яким можливостям, тому що, вірите ви в щось або ні, у будь-якому випадку ви будете праві. Яким чином? Від вашого прийняття реальності і її можливостей залежить те, ким ви станете. Якщо ви переконані, що не зможете розбагатіти, отримати славу та визнання, стати великим художником, співаком або спортсменом, ви діятимете відповідно до цього внутрішнього переконання, і воно перешкодить вам здійснити свої бажання.