Як і навіщо складати план своєї кар‘єри?

Кар’єрний план — це ваш особистий GPS-навігатор для досягнення бажаної мети, який може враховувати ваші сильні та слабкі сторони як професіонала, а також ваші цінності й пріоритети. З таким планом ви можете свідомо обирати проєкти, які вестимуть вас до мети семимильними кроками. Він складається з трьох основних компонентів:

+студент

1. Мета

Насамперед варто замислитися про вашу кар’єрну мету та освіжити в пам’яті той образ себе, на підставі якого ви й будете писати кар’єрний план. Варто відповісти на наступні питання:

• Хто я? Як я себе уявляю?
  • Чого я прагну?
  • Про яке майбутнє я мрію?
  • Що заважає мені стати ким я хочу?
  • Що б мені хотілося змінити або поліпшити своїм життям?

2. Шлях

Тепер вам потрібно візуалізувати й структурувати кроки для досягнення вашої мети і бажаного образу себе. Для кожного етапу слід вказати дедлайн, але пам’ятайте: в будь-якому плануванні дедлайни повинні бути об’єктивні, щоб цілі досягалися максимально комфортно і вас не демотивувало внутрішнє напруження.

3. Ресурси

Розписавши свій шлях розвитку як професіонала, важливо врахувати не тільки зовнішні ресурси (курси, обладнання, наставники, консультанти тощо), але й внутрішні — якості, необхідні для того, щоб стати затребуваним і високооплачуваним фахівцем. Такі як: залученість, постійний саморозвиток, самоорганізація, вміння працювати в команді.

Тепер, коли ви знаєте, як можна скласти кар’єрний план, залишається тільки діяти!