Як скласти план на рік, який вдасться виконати

Кожного разу складаєте список завдань на наступний рік, а підбиваючи підсумки, починаєте думати, що заплановане рідко збігається з реальністю? Активісти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу знають і рекомендують, що можливо, якщо ви зміните підхід до планування, результат порадує більше.

+план на рік

Підсумуйте досягнення минулого року

Перше правило успішного планування — правильний настрій. Влаштуйтеся зручніше, візьміть улюблений блокнот, ручку, або зайдіть у нотатки на будь-якому з ваших пристроїв і проаналізуйте свій рік на предмет досягнень, провалів, нових знайомств. Вже після цього етапу у голові почне вимальовуватися задум на наступний рік.

Визначте концепт року

Спробуйте сформулювати основну мету або тему року, перш ніж приступити до детального планування. Наприклад, наступний рік ви хочете присвятити здоров’ю, фінансовому і кар’єрному розвитку, новим знайомствам, купівлі рухомого або нерухомого майна, сім’ї або власним хобі. Навіщо це робити? Так ви зможете тримати в фокусі найважливіші цілі на наступний рік і вже відштовхуватися від них, розбивати на підзадачі. Бо якщо ви поставите на рік всі з вище перерахованих цілей, є ймовірність, що не виконаєте жодної на 100%.

Розбийте цілі на завдання

Тож ви визначили декілька головних цілей на наступний рік. Тепер час розбити їх на конкретні завдання. Для зручності можете поділити їх на списки.

Складіть план до плану

Перший крок до початку виконання — розподілити підзавдання у часі, склавши списки на місяць, тиждень, день із періодичними нагадуваннями. Використовуйте для цього будь-які зручні вам функціональності: програми-планувальники для смартфонів, Google-календар, паперові списки.

Створіть систему обліку та контролю досягнень

Обов’язково відзначайте всі свої проміжні успіхи: скинуті кілограми, подолані кілометри, зароблені гроші чи прочитані книги. «Галочка» за виконання наміченого стимулює продовжувати та просто підіймає настрій. Нагороджуйте себе за досягнення.

Коригуйте плани

Тільки ідеальні люди з фільмів ніколи не помиляються. Ви можете поставити завищені цілі або визначити неправильні шляхи їхнього досягнення. Не бійтеся це визнати та скоригувати свої плани.