Завжди будь в енергії

Завжди будь в енергії

Синдром емоційного вигорання - це історія не про перевтому і відсутності відпочинку. Це депресія, викликана тривалим стресом. У такій ситуації робота бентежить, засмучує і робить кар'єрні цілі марними.

+студенти

Багатьом знайома ситуація, коли тільки прокинувся, а вже втомився. І начебто нічого незвичайного не відбувається, а ти з жахом думаєш про майбутні робочих справах. Або коли колеги по офісу більше схожі на ходячих зомбі. Можливо, це звичайна втома, від якої допоможе сон і трохи відпочинку. Однак якщо так триває день у день, це вже більше схоже на емоційне вигорання.

  1. Навчіться говорити "ні"

Ви повинні вміти відмовляти. Звичайно, на ділі все не так просто. Але колегам варто знати, що ваш запас можливостей, ресурсів і часу не безмежний. У цьому випадку також важливо вміти правильно розставити пріоритети.

  1. Не намагайтеся виконати всі завдання і відразу

Мультизадачність - невід'ємна здатність, яка допомагає виживати в сучасному світі. Однак вміння робити кілька справ одночасно не завжди означає продуктивне їх виконання. Постарайтеся виділити час і за цей проміжок продуктивно виконати своє завдання.

  1. Давайте собі можливість відпочити

Найчастіше нам здається, що просто сісти і нічого не робити - недозволена розкіш. Ми боїмося пропустити чергову вечірку з колегами, пропустити важливий дедлайн або не так вже й добре виконати завдання і отримати критику в свою сторону. Тому нам весь час здається, що є справи важливіші відпочинку.

  1. Змініть ставлення до роботи

Чи не можете змінити ситуацію - змініть ставлення до неї. Постарайтеся знайти в своїй роботі цінність або корисність для інших. Зосередьтеся на тих аспектах, які приносять вам задоволення. Навіть якщо це звичайне спілкування з колегами під час обіду. Однак іноді краще рішення - змінити роботу.

  1. Спілкуйтеся з людьми

Чим більше ви втомлюєтеся, тим сильніше вам хочеться сховатися від усіх подалі і ні з ким не говорити. Однак це неправильний підхід. Не бійтеся здатися слабким і звертайтеся за допомогою до фахівця. Або просто поговоріть з близькими або друзями про те, що вас хвилює. Ще один варіант - подружитися з тими, хто працює з вами в одному приміщенні. Це допоможе уникнути щоденної монотонності і краще працювати. Крім того, разом пережити складний день набагато простіше.

  1. Розберіться з поточними проблемами

Якщо ви знаєте джерело свого депресивного стану, спробуйте його усунути. Це можуть бути виснажливі поїздки в офіс, відсутність необхідного фідбек про виконану роботу або відчуття, що вас не цінують як професіонала. Постарайтеся обговорити всі хвилюючі вас моменти з керівником. Можливо, разом вам вдасться виправити ситуацію і досягти компромісного рішення.