Життєві уроки - знайди свій шлях

Не марнуйте часу в свої двадцять років. Сувору школу життя краще пройти якомога раніше, кажуть користувачі сайту Quora.

Кореспонденти BBC Capital звернулись до сайту Quora з питанням, про що варто дізнатись до 30. А студенти Факультету готельно-ресторанного і туристчиного бізнесу інформують тебе про це.

+студенти

Онлайн-друзі

Макс Люкомінський, директор з маркетингу компанії Sliceplanner, вважає вкрай важливим усвідомити, що «онлайн друзі — це не справжні друзі».

«На жаль, багатьом з них ви байдужі, вони не прийдуть на допомогу в скрутну годину», — вважає він. Він додає, що найкращими інвестиціями в майбутнє є досвід і пережиті емоції.

Традиційні показники успіху – дорогі автомобілі та будинки — вже не актуальні.

Світ скористується слабкостями

Учасниця форуму Чаріта Джонсон радить усвідомити свої слабкі місця.

І краще дізнатись про них якомога раніше, бо світ не чекатиме довго, щоб скористатись вашими слабкостями.

Універсального рецепту немає

«Чарівних лайфхаків, які зроблять вас успішним в одну ніч, не буває», – пише Юрій Круман. – «Ви маєте постійно працювати над своїм іміджем, вміти продати себе кожному зустрічному, розповідати гарні історії і переконувати будь-яку аудиторію».

Ще одна жорстока правда: опанування певних навичок займає набагато більше часу, ніж здається.

Бути просто обізнаним — недостатньо, особливо, коли вас оточують талановиті і цілеспрямовані люди, які роками вчились.

Якщо мрієте про велике майбутнє, станьте гарним оповідачем. Навчіться чітко висловлювати думку.

Чи прийдуть ваші онлайн-друзі на допомогу, коли ви потребуватиме цього найбільше? Користувач Quora Макс Люкомінський вважає, що ні.

«Найбільше, чого не можуть терпіти зайняті люди, це розмови ні про що, — пише Круман. — Висловіть свою ідею і рухайтеся далі».

Випробуйте себе

Двадцять років — найкращий час, щоб випробувати межі своїх можливостей.

На думку Стефана Паппа, це допоможе вам навчитися контролювати імпульсивні бажання.

«Якщо ви зробите це в юності, ви навряд чи жалкуватиме про втрачені можливості в старшому віці», – вважає користувач форуму. – «Я знаю багато сорокарічних людей і старше, які намагаються надолужити те, чого не зробили в молоді роки».

Нік Джонсон, докторант у галузі неврології, пише, що найскладніше завдання в 20 років – це навчитись орієнтуватися в суперечливих порадах, які ви отримуєте з усіх боків. То вам кажуть, що «ти маєш робити все сам», то запевняють, що «справжні друзі завжди допоможуть у халепі».

Поради, звичайно, річ корисна, але лише тоді, коли вони потрібні і коли їх дає хтось мудріший за вас, додає Джонсон.

Найскладніше — це обрати свій шлях.