Ukraїner: Проєкт з любов’ю до України

Ukraїner: Проєкт з любов’ю до України

На факультеті готельно-ресторанного і туристичного бізнесу відбулась онлайн-зустріч із Софією Анжелюк, представницею та координаторкою волонтерів мультимедійного проєкту «Ukraїner».

Організували зустріч декан ФГРіТБ Ігор Комарніцький, заступник декана Ксенія Приходько та викладач з дисципліни «Інноваційні технології в туризмі» Алла Гаврилюк, підкресливши важливість проведення майстер-класів для молоді у набутті знань і накопиченні професійного досвіду.

+Ukraїner

Як довідалась молодь, «Ukraїner» – медіа-проєкт, який розповідає пізнавальні історії про людей, мистецтво та найвіддаленіші куточки України. Емігруючи або переїжджаючи до великих міст, чимало українців залишали свої містечка та села, так нічого про них і не дізнавшись. Історії невеличких поселень не ставали медійними, а опинялись в родинних архівах і з часом стиралися з пам’яті. Саме тому «Ukraїner» почав розповідати про забуте з усіх куточків держави насамперед для самих українців.

+Ukraїner

«Ініціатором проєкту є Богдан Логвиненко, який відвідав понад п’ятдесят країн світу, працював музичним менеджером, критиком і телеведучим. Ми з командою подорожуємо Україною та відкриваємо для всіх, а насамперед для себе, найдивовижніші куточки нашої чарівної країни. Нам важливо пізнавати її глибше», – зазначила Софія Анжелюк.

Спікер наголосила, що їхньою метою є привернення уваги до унікальних та самобутніх місць рідного краю та країни, популяризація продукції вітчизняних виробників, а також створення сучасних путівників Україною декількома мовами за результатами експедиції.

«Це неймовірно цікаво досліджувати історію та зрештою знаходити дивовижні пам’ятки архітектури, культури та залишки традицій, що панують у певному регіоні. Емоції, які вирують після побаченого на власні очі неможливо передати, це за межами реальності».

+Ukraїner

Однією з цілей українерів є розвиток внутрішнього національного туризму, що стало цікавим передусім студентам-туризмознавцям, які із захопленням долучались до спілкування із координаторкою і дійшли висновку, що через недосконалість транспортної системи чимало українців майже не виїжджали за межі своєї області і мало знають про особливості сусідніх регіонів, не кажучи вже про країну в цілому.

За словами Софії, перша антропологічно-етнографічна експедиція тривала з червня 2016 по жовтень 2018 і охопила всі 16 історичних регіонів України: від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії, крім тих територій, що тимчасово окуповані. Результатом цих розвідок стали понад 200 виданих історій на сайті, книжки «Ukraїner. Країна зсередини» та «Ukraïner. Ukrainian Insider», документальна стрічка «Ukraїner. The Movie». Безумовно, проєкт підкорює своєї відданістю, відкритістю та щирістю, що відображені у висвітленні інформації, якою вона є, без викривлення історії та фактів.

Далі на прохання молоді Софія Анжелюк розповіла про різні напрями діяльності проєкту, специфіку командної співпраці та як відбувається внутрішнє делегування завдань.

+Ukraїner

«На сьогодні понад 300 волонтерів створюють для вас незабутні історії, які показують інакшу Україну. За кадром схована потужна робота великої дружної команди. Ми не заробляємо гроші, але те, що ми робимо, варте набагато більшого».

Окремою темою для обговорення стали інформаційні канали, за допомогою яких українери поширюють інформацію. Детально були розглянуті соціальні мережі Facebook(150 000+), Instagram(120 000+) та YouTube(160 000+). Молодь із неабиякою уважністю дослухалась думки і порад спікера, бо передусім на національній свідомості громадян будується країна, що посідає гідне місце серед інших держав і впливає на події у світі.

Справжнім відкриттям для онлайн-аудиторії була розповідь про українське село, яке стало центром світового мистецтва. У селі Пархомівка, що за 100 кілометрів від Харкова, розташований художній музей з унікальною колекцією творів мистецтва. Поміж експонатів – картини всесвітньо відомих митців Пабло Пікассо, Каміля Піссарро, Казимира Малевича, Василя Кандинського та інших. «Не обов’язково їхати за кордон, щоб побачити витвори мистецтва відомих особистостей, адже такі пам’ятки культури збережені нашою Ненькою-Україною».

Насамкінець Софія зосередила увагу студентської молоді на темі «Україна, якою ми її бачимо в майбутньому» і назвала перспективи країни з точки зору просування національного туризму:

  • туристична та інвестиційна привабливість регіонів;
  • люди багато подорожують всередині країни та краще розуміють національності, які живуть поряд із ними;
  • люди активно залучені в соціальних та культурних ініціативах як на регіональному, так і на національному рівнях.

По завершенні онлайн-зустрічі студенти відзначили змістовність події і вагомість проєкту «Ukraїner», висловивши почуття патріотизму. Ми не повинні ніколи забувати своїх коренів, завжди бути готовими захистити нашу самобутність та національні традиції й цінності, бо ми є носіям унікальної культурної спадщини на теренах Східної Європи. Нам є, за що любити нашу державу. Як писав український письменник Володимир Сосюра: «Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води… У годину щасливу й у радості мить, любіть у годину негоди…»