Русавська Валентина Андріївна

Русавська Валентина Андріївна

Професор, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України.

InstagramFacebooke-mailORCIDGoogle ScholarScopus IDWeb of Science

Сферою наукових інтересів є питання культури гостинності, сервісної діяльності у сфері готельно-ресторанних і туристичних послуг, фізіології та гігієни харчування, управління якістю та безпечністю продукції і послуг готельно-ресторанного і туристичного бізнесу.

Викладає дисципліни: «Культура гостинності», «Фізіологія харчування», «Гігієна і санітарія», «Сервісологія».

Автор близько 200 наукових та науково-методичних праць, зокрема, у науко метричних базах Web of Science, Scopus. Як результат наукового керівництва аспірантами захищено 4 кандидатських дисертації у період з 2011 по 2021 роки.

Організатор проведення унікальних майстер-класів «Європейський стандарт гостинності» для студентів та викладачів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу за підтримки Німецько-Українського Центру гостинності «Європейський стандарт гостинності» з майстерності у готельно-ресторанному сервісі (2011). Проходила стажування закордоном та в Україні (Кошице, Словаччина; Кєльце, Польща; Київ, Україна) протягом 2012-2021 років. Підвищила кваліфікацію за програмами: «Використання цифрових технологій в освітньому процесі» (180 год.) (Київ, 2021).

Участь у міжнародному науковому семінарі «Національні традиції туризму: досвід Словаччини та України», що відбувся на базі Європейського інституту безперервної освіти (Словацька республіка): «Проблеми модернізації освітньої підготовки фахівців сфери гостинності в КНУКіМ» (2021).

Лауреат численних грамот і подяк, серед яких – Нагрудний знак «Заслужений працівник культури України» (2005), Почесна Грамота Кабінету Міністрів України «За вагомий особистий внесок у забезпеченні розвитку національної культури, високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю» та нагрудна медаль (2005), Почесна грамота та відзнака Міністерства культури і мистецтв України (2003, 2004), нагрудна медаль Ради з питань туризму та курортів України «За сумлінну працю і високий професіоналізм» (2011), Подяка Німецько-українського центру гостинності «Європейський стандарт гостинності» «За сприяння та співпрацю в проведенні навчальних тренінгів» (2011), Грамота Київського національного університету культури і мистецтв «За багаторічну  творчу працю, професійну майстерність та особливі заслуги перед університетом» (2012). Нагороджена нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти України» (2021).